Історія школи

До 1898 року село Ковалі було селом загальної неграмотності. Лише один прибулий в село солдат Пінер умів читати і писати. В 1900 році відкривається однокласне початкове училище. Приміщенням для нього служила селянська хата, яка знаходилась на околиці села і належала селянину Слобожану К. Н.  В 1903 році земство розпочинає будівництво типової початкової школи, яке було завершено в 1905 році і збереглося до цього часу. 

Довгий час у школі працювало 2 вчителі: Кухарець В.Р. та Кухарець С.Г. Писали учні в той час олівцями саморобним чорнилом між рядками на сторінках старих книг і журналів. До 1934 року школа була початковою, а з 1934 року стала семирічною. Для створення семирічки з села Ковалівщина перевезли приміщення початкової школи. Перший випуск Ковалівської семирічної школи відбувся в 1936 році. В цьому ж році розпочалося будівництво ще одного приміщення. Навчалося в той час до 200 дітей таких населених пунктів: с.Ковалі, с. Турчинки, с. Красносілки, с. Іванівки, с. Старики.

 Червень 1941 року. В село вдерлися німецькі загарбники, які спустошили приміщення школи. Підлога в новому приміщенні була зірвана на ремонт мостів; столи, шафи, вікна, парти  - побиті; бібліотека – спалена, знищений і шкільний сад.

 В 1942 році навчання в школі було відновлено з невеликою групою учнів. В тяжких умовах доводилось працювати педагогам. Були відсутні парти, дошки, шафи, підручники. Часті напади ворожої авіації ускладнювали навчально-виховний процес. Після звільнення села від німецького ярма, з 1.01.1944 року знову почала діяти семирічна школа. Педагогічний колектив, очолюваний Юркевичем І.Г. , долає всі труднощі, заподіяні війною.

На фронтах Другої Світової війни боролися з німецькими загарбниками біля 300 випускників, 140 з них віддали своє життя за честь і незалежність Батьківщини.

Вихованці тих далеких років сьогодні з повагою згадують своїх вчителів: Білошицьку О.Г., Бубон М.В., Вознюка І.Д., Грищенка С.П., Міщенка Л.Я., Хоменко Г.Д., Юркевича І.Г. 

Починаючи з 1975 року школа перейшла на кабінетну систему навчання. 

Незважаючи на те, що школа мало чисельна, вона має своїх дітей, які приносять їй славу та якими вона поправу може гордитися.

Васянович А.М.  – доктор технічних наук, кандидат економічних наук, генеральний директор акціонерного товариства « Приморськуголь»;

Охріменко А.М. – викладач методики викладання біології в Житомирському  державному педагогічному університеті ім. І.Я.Франка;

Іваницька О.Т. – кандидат економічних наук, викладач Київського інституту культури;

Миколайчук Л.М. – кандидат економічних наук, начальник валютного відділу Житомирського банку «Україна»;

Марчук М. – співробітник Міністерства оборони Уураїни;

Примак П.І. – воїн-інтернаціоналіст, нагороджений медалями « За бойові заслуги», «За відвагу».

Серед випускників школи є вчителі, лікарі, інженери, працівники банківської справи, виробничої та обслуговуючої сфери.